2019-2020
Round 7
Jadwal
Round 7 FT HT
Golden Star
Franciscain
0
1
0
0
C.S. Le Moule
Jeunesse Evolution
0
2
0
1
AJ Saint Georges
SC Caronnese
2
1
0
0
Bourg Peronnas 2
Troyes 2
1
0
1
0
Le Havre 1
USL Dunkerque
1
3
1
1
Gennevilliers 2
Le Mans
0
2
0
1
US Charitoise
AJ Auxerre
0
4
0
2
Noeux les Mines
Bastia CA 1
0
2
0
0
Auch 1
Rodez Aveyron 1
0
5
0
3
St Flour
Ajaccio
3
1
1
1
ASM Belfortaine
Ajaccio Gfco 1
1
0
0
0
AS Fabregues
Agde rco
1
1
0
1
FC Bergerac
Clermont
1
0
1
0
Epinal
Sochaux
2
0
1
0
Chateauroux 1
Chamois Niortais 2
1
1
1
1
Euga Ardziv 1 3
Le Puy Foot 43 Auvergne 1
0
1
0
0
Jura Sud Foot
St. Pierroise
0
1
0
1
Avenir de Theix
Red Star FC 93
2
3
0
2
Tours
Chauray Fc
2
0
2
0
Frejus St-Raphael 1 1
Grenoble 2
2
1
1
0
Sarre Union 1
Creteil 2
0
2
0
1
Amneville
Paris FC
0
2
0
1
Lens 1
Boulogne 2
1
1
0
0
Vauban Strasbourg
Hienghene Sport NC
3
1
1
0
Lorient 2
Guingamp 2
3
0
1
0
Cambrai 2
Quevilly 1
0
1
0
0
Montceau
Geispolsheim 01 1
2
2
0
1
FC Lyon 2
GS Consolat Marseille 3
0
1
0
1
Alberes Argeles
Pau FC
0
1
0
1
Trelissac 1
Stade Montois 1
2
0
1
0
Lons-le-Saunier
Annecy
1
2
0
1
Betton
Concarneau 1
0
6
0
2
Murs Erigne
Caen
0
6
0
3
Yzeure AS
St Pryve St Hilaire
1
2
0
2
Gonfreville
LE TOUQUET
1
0
0
0
GRACES
ENDOUME
2
0
0
0
Voltigeurs Chateaubriant
Rennes TA
4
0
0
0
Inzinzac Montagnarde
Stade Briochin
1
1
1
0
Granville
AG Caennaise
2
0
1
0
La Fleche 2
Linas-Montlhery 1
2
3
1
2
Chilly
Hauts Lyonnais
1
0
0
0
Ancienne Chateau-Gontier
Chartres FC
0
1
0
0
FC Challans
JA Le Poire Sur Vie
3
0
2
0
La Baule-Le Pouliguen
Angouleme
0
1
0
0
Marssac SRDT
Saint Medard En Jalles 1
2
1
0
1
Olympique Ales 1
Lattes As 2
1
0
0
0
Villemomble
Orleans US 45
1
5
0
1
JS Sireuil
Les Herbiers
1
7
1
4
Bourges FC 1
Sable-sur-Sarthe 1
1
1
1
1
Beauvais
Chambly FC 2
1
4
0
3
Vandoeuvre 1
US Trailor Luneville
2
0
2
0
Sundhoffen AS
Mulhouse
0
3
0
2
Saint-Galmier
Cote Chaude Sportif
0
0
0
0
4 Rivieres 70
Chassieu Decines FC
3
1
0
0
Hombourg-Haut 1
Forbach 1
1
0
0
0
Boulay
Meaux Academy Football
2
1
0
1
Reims Ste Anne
MJEP Cormontreuil
0
0
0
0
Maccabi Paris
Mtsapere
3
0
0
0
Gravelines
FC Rouen
2
2
2
1
Olympique Lumbrois
Grande Synthe
2
2
1
2
Saint-Omer
Dieppe
0
1
0
1
Tourcoing
Grand Calais Pascal 1
5
0
1
0
Pont Saintte-Maxence 4
USM Senlis 1
1
2
1
1
Olympique Adamois 2
Saint Quentin 1
1
1
1
0
Prix Les Mezieres
ES Wasquehal
2
0
1
0
Mozac
Cournon 3
2
3
2
0
Union Saint-Jean
Bayonne
0
1
0
0
Belfort Sud 1 3
Nancy 1
1
2
1
1
Saint Maximin 3
Valenciennes
0
2
0
0
Stade Poitevin
Nueillaubiers
5
0
4
0
Nanterre 2
Stade Lavallois MFC 1
2
0
1
0
St Liguaire Niort
FONTENAY VENDEE FOOT
1
3
0
2
Verton
Le Portel
0
3
0
0
Annecy-le-Vieux
FC Limonest
0
4
0
1
CEP Lorient 1
Plabennec 1
1
3
1
0
Guichen
Saint-Pierre Milizac
1
1
0
1
Le Rheu
St. Paimpolais
2
2
1
0
Marcq En Baroeuil 2
Iris Club de Croix 4
0
1
0
0
Erstein
Thaon
0
2
0
1
AS Venus
Besancon
1
4
0
0
Oberschaeffolsheim
Raon L Etape
1
3
0
1
Sainte-Marienne
Versailles 78
2
3
1
0
Bourgoin Jallieu 4
Villefranche 1
0
2
0
1
Rodeo FC Toulouse
Colomiers
0
1
0
1
Montlouis
AF Virois
Dinan Lehon FC
Pontivy Stade
Sainte Genevieve Sports
Entente Sannois
Olympique de Valence
Evian Thonon Gaillard
Annecy
FC Limonest